prodej bytu bez realitky

Prodej bytu bez realitky se nevyplatí! Buďte chytřejší a získáte více peněz

Trh s nemovitostmi nepřestává být zajímavý ani v dnešní době a zájem o prodej nemovitostí prudce roste. Samotný prodej vašeho bytu či domu je však ve většině případů zdlouhavý a časově i právnicky velmi náročný proces. Zamyslete se proto nad tím, jestli chcete řešit prodej bytu bez realitky, nebo raději využijete aktuálních možností zkušených realitních makléřů a oslovíte odborníky, kteří se stanou vaši pravou rukou a zkušenými rádci v jakékoliv případě. Dlouhodobá statistika potvrzuje, že při prodeji bez realitky lidé možná ušetří přibližně 5 % z ceny nemovitosti na provizi, ale přijdou v průměru až o 13 % z celkové prodejní ceny, kterou lze získat správně nastaveným způsobem prodeje přes realitního makléře. Navíc se častěji dostávají pod tlak spekulantů nebo kupujících na slevu z prodejní ceny nemovitosti.

Prodej bytu bez realitky? Riskujete tím svoje peníze, majetek a čas

Rozhodli jste se pro velkou životní změnu, kterou je prodej vašeho stávajícího bytu či domu a začínáte uvažovat o jeho prodeji? První otázku, kterou byste si měli položit je: „Kdo, kde a jak mi ji prodá?“. Prodej nemovitosti bez realitky sice zní lákavě, ale nezkušeným lidem se rozhodně nevyplácí. Při vlastním prodeji přijde prodávající o spoustu svého času a v naprosté většině bohužel také prodělá nemalé množství peněz.

Rizika prodeje bez realitky

Před i během prodeje bytů a domů je nutné znát kompletní postup prodeje a jednotlivé kroky celého procesu. V první řadě musíte zajistit odborný odhad ceny nemovitosti, zajistit perfektní Home Staging a nemovitost řádně připravit, případně upravit, na prodej. Dále je nutné vytvořit profesionální fotografie exteriérů i interiérů a prezentaci nejen pro internetové portály. Za všechny zmíněné kroky zaplatíte jednotlivým odborníkům nemalé peníze a strávíte s nimi spoustu času a trpělivosti. Pokud se vám podaří oslovit zájemce, čeká na vás nekonečná práce s organizací prohlídek a poskytování informací. Jako poslední a nejdůležitější kroky jsou financování, veškeré smlouvy a převod nemovitosti pod odborným dohledem a množství drahých razítek. Prodej nemovitosti bez realitky je složitý, proto se mnohonásobně vyplatí nechat práci a zodpovědnost na zkušených odbornících.

Spolehněte se raději na odborníky

Dnes již zodpovědní prodávající pochopili, že prodej bytu bez realitky není časově ani finančně nic výhodného, a je mnohem výhodnější prodat nemovitost s realitní kanceláří, která má mnohem více znalostí, možností a především obsáhlou databázi potenciálních zájemců. Realitní makléř prodá vaši nemovitost za nejvyšší cenu, kterou bude trh v daný okamžik akceptovat. Vše bude snadné, rychlé a maximálně bezpečné. Realitka dokáže nabídnout vaši nemovitost širokému spektru klientů, kteří mají hotovost, úspěšně prošli scoringem v bance nebo si právě nechali spočítat hypotéku. Sjednejte si termín schůzky pro vstupní konzultaci a získejte potřebné informace možnostech výhodnějšího prodeje, včetně stanovení reálné prodejní ceny a přibližného počtu prověřených zájemců v naší databázi. Realitní kancelář zajistí v průměru až o 9 % vyšší cenu za vaši nemovitost.

Hlavní výhody realitního makléře

Prvním úkolem dobré realitky a makléře je naplánování vhodné prodejní strategie a způsobů propagace a prezentace nemovitosti pro získání dostatečného množství zájemců. Realitní odborníci mají prověřené nástroje pro marketing, o kterých jste možná nikdy neslyšeli a jen těžko byste jejich prostřednictvím prodávali nemovitost. Díky těmto možnostem, včetně databáze prověřených klientů a přístupu k online dražbám mezi zájemci, má realitka mnohem větší šanci prodat nemovitost za mnohem vyšší cenu, než při prodeji bez její přítomnosti. Zaplatit provizi realitce přináší možnosti získat tu nejvyšší možnou cenu z prodeje a konkurenční výhody a rozhodně se tedy vyplatí.

Kompletní realitní servis

Realitní společnost nabízí kompletní profesionální realitní servis při prodeji nemovitosti s možností získat tu nejvyšší možnou cenu z prodeje a konkurenční výhody zmíněným uzavřeným online dražbám mezi zájemci a širokou databázi již prověřených zájemců o koupi nemovitosti. Ušetříte značné množství času i peněz a případných komplikací ohledně vašich vlastních přešlapů ohledně právních kroků. S realitkou bez problému vyřešíte také exekuci, při které při dražbě nemovitosti přijdete v průměru až o 27 % její ceny oproti tržnímu prodeji, kvůli nákladům na exekutora, náklady spojené s dražbou a platbou DPH. Tento nepříjemný závazek za vás realitka vyřeší vyplacením exekuce nebo výkupem nemovitosti, kdy vychází z tržní ceny nemovitosti a nikoliv z nižšího znaleckého poplatku, který používá exekutor.

Nechte si před prodejem poradit a sami uvidíte, že s realitkou jde o výhodnější prodej

Každý prodej nemovitosti výrazně ovlivní váš život nejen po finanční stránce, ale především po té emocionální. Pokud se jedná o vlastní domov, je těžké nenechat se ovlivňovat aktuálními pocity a nepřenášet je do samotného prodeje, který tím bohužel může utrpět. Lidé mají často také nereálné očekávání od prodeje svého domova, ať už se jedná o celkovou cenu, nejrůznější poplatky a ověřování nebo zákonné lhůty a dokumenty.

Realitní kancelář by měla celý prodej v podstatě vyřídit za prodejce a zajistit bezpečnost daného prodeje se špičkovým právním servisem a dobrou smluvní dokumentací. Jakmile některý kupující projeví zájem o koupi vaší nemovitosti, realitní makléř vystihne správnou chvíli a zájemce podchytí rezervační smlouvou s následným složením zálohy. Dále má také například připravenou smlouvu o smlouvě budoucí, kupní smlouvu na prodej nemovitosti, smlouvu o převodu práv k družstevnímu bytu, smlouvu o úschovně atd. Realitní společnost vždy také zajistí klíčové platební podmínky, úschovu peněz se postará o vhodné financování, které prodávajícímu může urychlit celý obchod. Peníze se standardně ukládají v notářské nebo advokátní úschově, dokud není transakce dokončena, resp. nemovitost je přepsána na katastru nemovitostí. Realitní makléř tedy především zastupuje prodávajícího a chrání veškeré jeho zájmy. To vám prodej bytu bez realitky nezajistí, protože všechny náklady finanční i časové, včetně možných rizik, přejdou na vás. Jaké ale máte zkušenosti s opravdu výhodným prodejem vy, a jaké je má zkušený realitní makléř, který využívá profesionální a účinné prodejní nástroje?

Řešíte právě tuto situaci nebo máte dotaz?

Odešlete vyplněný kontaktní formulář, a společně najedeme ideální řešení přesně podle Vašich představ a možností.Víme, jak na to ještě výhodněji.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Sdílejte také náš článek s přáteli na:

Facebook
Twitter
Poslat na e-mail

Další články k tématu

Máte dotazy?
Využijte konzultaci zdarma

Stačí jen odeslat Vaše telefonní číslo, a náš specialista na prodej nemovitostí se s Vámi spojí, a bezplatně proberete vše potřebné.