Profesionální fotografie nemovitosti, proč je důležité si vybrat při prodeji profesionála?

Jak úspěšně prodat nemovitost? Bez profesionální fotografie to nepůjde

Prodej nemovitosti je poměrně náročná záležitost. S prodejem obuvi či drobné elektroniky se to nedá vůbec srovnávat. Ideálním cílem vlastníka nemovitosti je prodat dům či byt za co nejvyšší možnou částku, a to v co nejkratším možném čase.  Bez kvalitní prezentace a profesionální fotografie to ale nepůjde. Když nejsou zájemci a prodej se táhne, přináší to nemilé komplikace. Co je tedy základem úspěšného prodeje nemovitosti? V první řadě musí vzniknout neodolatelný inzerát, který vzbudí zájem o nemovitost, a přiláká co nejvíce vážných zájemců na prohlídky. Prodej by se totiž zbytečně protahoval, protože by nepřivedl dost zájemců, i kdyby šlo o nádherný dům v perfektním technickém stavu.

Inzerát musí oslovit, a s tím pomůže profesionální fotografie

Většina prodejců nemovitostí jsou marketingem nepolíbení a nemají představu, jak efektivně oslovit potenciální zákazníky. Nechte to proto na nás. V této oblasti se pohybujeme a víme, jak na to, abychom vám zajistili úspěšný prodej. S námi totiž prodáte nemovitost rychle a za ideální cenu.

Vytvořit opravdu kvalitní inzerát, který umí prodávat, není jen tak. Bez znalostí a zkušeností to nepůjde. Tedy možná ano, ale daleko pravděpodobnější je, že inzerát vytvořený laikem nezaujme, a zapadne mezi ostatními, aniž by mu kdokoli věnoval větší pozornost. Zatímco nemovitosti s propracovanými inzeráty, které obsahují profesionální fotografie, virtuální prohlídku, 3d půdorys a další nástroje propagace, přilákají mnohem více zájemců a budou z nabídek rychle mizet, ta s nepovedeným textem a fotografiemi se tam bude držet příliš dlouho. Nakonec pravděpodobně dojde ke snížení ceny, jinak by se nového majitele snad nikdy nedočkala.

Přemýšlíte, jak úspěšný inzerát vlastně vypadá? Nejspíš vás napadne, že obsahuje veškeré důležité informace, jako je výměra nemovitosti, lokalizace, technický stav, dostupnost nebo třeba způsob vytápění. Popis musí oslovit. Je výstižný, ale krátký, neboť dlouhé texty odrazují od čtení. Inzerát se nebojí poukázat na nedostatky nemovitosti, důraz ovšem klade na její přednosti a celkově působí pozitivně.

Vůbec nejdůležitější jsou při prezentování nemovitosti profesionální fotografie a prezentace nemovitosti. Bez toho by inzerát bez povšimnutí zapadl mezi ostatní.

Snímek z mobilního telefonu na profesionální fotografie nestačí

Pořídit fotografie nemovitosti je v dnešní době jednoduché. Fotoaparátem je vybavena většina mobilních telefonů, a řada z nich umí pořídit snímky ve vysoké kvalitě. Na sociálních sítích nebo v rodinném albu dělají takové fotky dostatečnou parádu, ale k prodeji nemovitosti nejsou vhodné. Určitě jste někdy něco přes inzerát kupovali – ať už nemovitost, nebo třeba jen hodinky nebo oblečení. Které inzeráty vás lákaly a které jste ani neotevírali? Jistě vás zajímaly více ty, které disponovaly kvalitními fotkami.

Úspěch profesionální fotografie totiž není jen ve vyfocení. To samo o sobě nestačí. Proto nijak zvlášť nepomůže, když snímky pořídíte kvalitním digitálním fotoaparátem či dokonce zrcadlovkou. Velkou roli totiž hraje i fotograf a následná práce s fotografií. Specializovaný profesionál už ví, jak na to, a dokáže nemovitost zachytit v nejlepším možném světle a z vhodného úhlu. K tomu je také potřeba dostatečné osvětlení a následná úprava fotografií na počítači.

Home staging aneb příprava nemovitosti k prodeji

Modelky, které vídáme v časopisech, jsou pohledné ženy, přesto tráví před fotografováním spoustu času s kosmetičkami a kadeřnicemi, které jejich vzhled ještě více vylepšují. Podobně to funguje i s fotografováním bytu či domu. Potřebnou úpravou musí projít i nemovitost, pokud chcete dosáhnout skutečně pěkných lákavých fotografií. Takové přípravě nemovitosti se říká Home Staging. I když jde v České republice o poměrně novodobou záležitost, těší se velkých úspěchů a postupně roste její obliba.

Podle prvního dojmu by se dalo soudit, že je Home Staging jen takový lepší úklid. Skrývá se však za ním mnohem víc. Z domu či bytu se odstraní všechny osobní věci, jako jsou fotografie, oblečení atd. Říká se tomu efekt hotelového pokoje – odosobnění. To proto, aby si zájemci dokázali představit, jak se tam bude bydlet jim. Minimalizuje se počet nábytku i dekorací, design se celkově zjednoduší. Interiér pak vypadá svěže a vybízí k nastěhování. Cílem home stagingu je vyzdvihnout na nemovitosti všechna pozitiva a vytvořit z ní atraktivní místo. Nová tvář bytu pak neslouží pouze k pořízení fotografií, nýbrž také k prohlídkám.

Proč právě Realityno.cz? 

Řada lidí se rozhodne prodávat nemovitost na vlastní pěst. Vede je k tomu obvykle provize, kterou by jinak platili realitní kanceláři. Často je jim také sympatičtější jednat s úřady a kupujícími sami, nezapojovat do toho další osoby čili realitní makléře. Takové rozhodnutí má jistě svá opodstatnění, ale ve většině případů se nemusí vůbec vyplatit. Místo provize je třeba hradit veškeré služby zvlášť, kompletovat dokumentaci k nemovitosti, a tyto výdaje se pak nekontrolovaně šplhají nahoru. Je potřeba vzít na vědomí čas, který při prodeji potřebujete. Počínaje přípravou nemovitosti a dokumentace k prodeji (List vlastnictví, nabývací titul, kontrola právního stavu, Průkaz energetické náročnosti budovy), přípravě prezentace (fotky, video, 3D prohlídky, 2D a 3D půdorysy), organizace prohlídek a odpovědi na otázky před prohlídkou, při prohlídce i po ní. Také proces převodu nemovitosti má svá pravidla, aby došlo k bezpečnému převodu a ochraně peněz. To znamená kvalitní právní servis, zajištění úschovy, protože nikdy se nevyplácejí peníze přímo na bankovní účet a také kompletace dokladů pro katastr a banku kupujícího, pokud nemovitost bere na hypotéku.

Naši realitní makléři jsou speciálně vyškoleni, a mají přístup k podstatně více informacím a nástrojům než vy. Zkrátka víme, co dělat, jak a kdy. Nemovitost proto dovedeme prodat rychleji a za větší částku. Prodej přes realitní kancelář je mnohem pohodlnější a ve výsledku bývá také výhodnější.

Chystáte se prodávat nemovitost právě vy? Využijte našich služeb a máte klid. Postaráme se opravdu o cokoli. Kromě již zmiňovaných profesionálních fotografií nabízíme odhad ceny nemovitosti, 3D vizualizace, online aukce a další efektivní nástroje prodeje nemovitostí. Působíme na celém území České republiky a věnujeme se jak prodeji bytů a domů, tak pozemků i rekreačních objektů. Vaše starosti převezmou naši realitní makléři, kteří si s nimi snadno poradí.

U všech nabízených služeb dbáme na vysokou kvalitu, abyste byli skutečně spokojeni. Nemusíte se přitom bát, že přijdete o své peníze. Provize z prodeje nemovitosti se hradí až poté, co se vaše nemovitost úspěšně prodá. A co když v domluveném termínu nedojde k prodeji? I to se občas může stát. Každopádně po vás nebudeme požadovat proplacení žádných nákladů. Prodávat s Realityno.cz je proto výhodné. Jak finančně, tak časově. Víme totiž, jak prodat byt, dům, pozemek nebo jinou nemovitost ještě výhodněji.

Řešíte právě tuto situaci nebo máte dotaz?

Odešlete vyplněný kontaktní formulář, a společně najedeme ideální řešení přesně podle Vašich představ a možností.Víme, jak na to ještě výhodněji.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Sdílejte také náš článek s přáteli na:

Facebook
Twitter
Poslat na e-mail

Další články k tématu

Máte dotazy?
Využijte konzultaci zdarma

Stačí jen odeslat Vaše telefonní číslo, a náš specialista na prodej nemovitostí se s Vámi spojí, a bezplatně proberete vše potřebné.