Růst cen nemovitostí v roce 2021 - co lze vlastně očekávat?

Růst cen nemovitostí v roce 2021 – co lze vlastně očekávat?

Ekonomická krize spojená s aktuální pandemií Covid-19 očekávaný pokles cen nemovitostí nepřinesla. Díky uvolněné měnové politice centrálních bank a zvýšené poptávce po nemovitostech jsme aktuálně naopak svědky výrazného růstu cen domů a bytů. Tento trend bude pokračovat i nadále v roce 2021, jelikož nemovitosti se v České republice stávají oblíbenou investiční variantou a ochranou úspor před inflací v bance. Na realitní trh proto směřuje stále více peněz, což vzhledem k jejich omezené nabídce tlačí na cenový růst cen nemovitostí.

Realitní trh současně zažívá boom hlavně z důvodu nabízených nízkých úroků u hypoték, a to i na delší doby fixace. Pokles sazeb proto přitahuje zájem veřejnosti o vlastní bydlení nebo investici do dalších nemovitostí. Jedním z faktorů může být také skutečnost, že pandemie přinesla rozšíření práce z domova, díky čemuž lidé tráví více času ve svém bytě či domě. Tím se zvyšují jejich nároky na komfort. Stejně tak je to i s dojížděním do práce.

Představte si třeba rodinu s dětmi v Praze, která vlastní byt. V době omezení nemají zrovna moc možností, jak a kde trávit volný čas. A právě proto se raději rozhodli, že koupí rodinný dům v okolí Prahy, s dojezdem do 30 km, ideálně v dosahu vlaku. Prodejem bytu získají dost peněz, protože cena bytu v Praze je srovnatelná s menším domem ve Středočeském kraji, a zbytek na rekonstrukci lze řešit hypotékou.

Stejným důvodem je i zvýšená poptávka po chatách a chalupách, které lze využívat nejen k osobní potřebě, ale i následný krátkodobý pronájem.

Na realitní trh vstupuje silný nástroj prodejců: Online aukce nemovitostí

Vlastníci nemovitostí v této situaci a zvýšené poptávce mají momentálně ideální příležitost na jejich prodej, protože se dá vhodným způsobem zajistit dostatek vážných zájemců. Naše aukce nemovitostí jednoduchým způsobem zajistí, že zájemci během aukce sami ovlivní růst cen nemovitostí. Online aukce nemovitostí představuje moderní způsob prodeje nemovitostí a vyplatí se hlavně v okamžiku, kdy se sejde větší počet zájemců. Jednotliví účastníci se do aukce mohou zapojit jednoduchým způsobem přes prohlížeč www stránek (Chrome, Safari, Internet Explorer atd.) kde potom provádějí dle vlastního úsudku jednotlivé příhozy. Nemovitost se pak prodá nejvyšší nabídce.

Tímto unikátním způsobem je možné prodat danou nemovitost za vyšší tržní cenu, než bylo původně v plánu. Díky této aukci majitel nemovitosti jednoduše pokryje náklady spojené s prodejem (provize realitní kanceláři), a ještě si zajistí peníze navíc. Aukce nejčastěji probíhá v pracovní dny po 18 hodině a trvá po dobu 30 minut až jedné hodiny. Po uplynutí této doby je ještě možné další prodloužení termínu příhozu. Jde o 5 minut, které se přičtou po každém následném navýšení. Když ani po uplynutí této doby nikdo nenavýší cenu, bude aukce ukončena a výherce je kontaktován realitním makléřem.

Podpis rezervační smlouvy u nás zvládnete buď elektronicky přes SMS nebo pomocí biometrického podpisu na tabletu a poté již probíhá klasický postup prodeje nemovitosti. S protistranou následně vyjednáte smluvní podmínky a pokud využíváte hypotéku, připravíme veškeré podklady pro banku.  A teď už jen úhrada kupní ceny do úschovy, převod vlastnictví na katastru a máte vyhráno!

O své osobní údaje se bát nemusíte, jelikož dbáme na jejich ochranu, a vše je transparentní a legální.

3D virtuální prohlídka:

Zájemci o nemovitost u nás nemusí řešit fyzické prohlídky, jelikož máme k dispozici možnost virtuální prohlídky. Jde o moderní nástroj, který slouží pro prezentaci jak rodinného domu, tak bytu. Díky tomuto prezentování samovolně narůstá počet zájemců o koupi, přičemž vůbec nemusíte řešit termíny prohlídek. Tato technologie je již hojně využívaná v zahraničí a nyní proniká i do České republiky, kde přináší moderní způsob prezentace nejen při prodeji realit, ale také při prezentaci hotelů, restaurací či dokonce při prohlídkách galerií či muzeí.

A jak to funguje? Prostřednictvím svého zařízení, ať už jde o mobil, tablet nebo počítač, si zájemce danou nemovitost prochází jako by tam byl ve skutečnosti. Obraz je možné otáčet v úhlu 360° a v případě zájmu může zákazník využít i naše 3D brýle, díky kterým bude prohlídka ještě realističtější.

Díky moderním technologiím je 3D scan velmi kvalitní a umožňuje zájemci opravdu autentický zážitek z prohlídky. Pokud chcete zájemci umožnit udělat si přesnou představu o nemovitosti a také v něm vzbudit emoce a zájem, je vhodné tento způsob prezentace využít. Zájemce si z pohodlí domova udělá ucelený obrázek o tom, jak je nemovitost řešena dispozičně, jak je velká a také jak je případně vybavena. Realističnost 3D obrazu je opravdu na vysoké úrovni a díky virtuální prohlídce odlišíte váš inzerát od běžných nabídek. Nespornou výhodou je také to, že díky virtuální prohlídce odpadne velké množství potencionálních zájemců a na fyzickou prohlídku je dostanou opravdu jenom ti vážní.

Ve spojení s již zmíněnou online akcí nemovitostí si zajistíte hladký průběh při prodeji nemovitosti. Díky vyšší pravděpodobnosti vážných zájemců můžete na online aukci prodejní cenu ještě navýšit, jelikož nejvyšší nabídka během aukce vítězí. Jelikož je prezentace při prodeji nemovitosti zásadním bodem, rádi vám naše služby nabídneme. Kromě zmíněných možností poskytneme komplexní servis od předkonzultace, vypracování odhadu tržní ceny,  přes přípravu účinné marketingové a prodejní strategie a vlastní prodej až po právní poradenství a předání nemovitosti.

Pokud přemýšlíte, komu prodej své nemovitosti svěřit, ozvěte se nám a využijte naše možnosti a nástroje ve svůj prospěch. Při prodeji využíváme naši vlastní databázi prověřených bonitních zájemců, což zvyšuje šanci na nalezení vhodného kupce. Díky nástrojům jako je online aukce nemovitostí u nás klienti běžně prodávají nemovitosti až o 9% dráž, což pokryje náklady spojené s provizemi a ještě získáte nějaké finance navíc.

Pro ty z vás, kteří chcete opravdu efektivně, rychle a výhodně řešit prodej nemovitosti, proto máme k dispozici bezplatnou předkonzultaci, kde se dozvíte nejen předpokládanou tržní cenu nemovitosti, ale také počet prověřených zájemců o koupi, a další potřebné informace.

Řešíte právě tuto situaci nebo máte dotaz?

Odešlete vyplněný kontaktní formulář, a společně najedeme ideální řešení přesně podle Vašich představ a možností.Víme, jak na to ještě výhodněji.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Sdílejte také náš článek s přáteli na:

Facebook
Twitter
Poslat na e-mail

Máte dotazy?
Využijte konzultaci zdarma

Stačí jen odeslat Vaše telefonní číslo, a náš specialista na prodej nemovitostí se s Vámi spojí, a bezplatně proberete vše potřebné.