Využijte také profesionální 3d virtuální prohlídky při prodeji nemovitosti

3D virtuální prohlídka nemovitosti zvýší zájem o koupi Vašeho domu i bytu

Během prezentace nemovitostí využíváme hlavně moderní technologie a profesionální prezentace. Jednou z nich je 3D virtuální prohlídka nemovitostí, která představuje moderní nástroj pro prezentaci nejen rodinného domu, ale i bytu. Jak je možné tuto technologii využít ve Váš prospěch a jaké má vlastně výhody?

Ta nejaktuálnější výhoda je samozřejmě dodržení bezpečnosti během omezení s Korona situací. To ale není všechno. Výhody jsou mnohem větší a praktičtější. Díky takto zvolené prezentaci samovolně narůstá počet zájemců o koupi, aniž bychom řešili termíny prohlídek.

Co je vlastně virtuální prohlídka nemovitosti?

3D scan v opravdu veliké kvalitě umožňuje virtuální prohlídku prodávané nemovitosti. Zájemce o koupi se může po nemovitosti pohyboval prostřednictvím svého zařízení (počítač, mobilní telefon) podobně, jako kdyby si ho naživo procházel. Obraz je možné otáčet v úhlu 360°. Další a vyšší úroveň jsou pak 3D brýle, které lze po předchozí domluvě využít na našich kancelářích.

Výsledné zobrazení procházené nemovitosti je maximálně věrné. Lze si tak udělat představu o velikosti, dispozičním řešení domu nebo bytu i uspořádání vybavení. Současně je vidět veškeré vybavení a zařízení, a to včetně všech detailů, jako jsou například dekorace.

Virtuální prohlídka je tak způsob, jak v zájemci vybudit emoce, zájem a umožnit mu, aby si představil, že je v nemovitosti sám, a v klidu v pohodlí domova si ji prošel bez rušivých elementů a kdykoliv bez časového omezení. Proto je vhodné využít tento způsob prezentace nemovitosti, pokud chcete zájemcům umožnit, aby si mohli udělat velmi přesnou představu o tom, jaká nemovitost je, a zároveň chcete ušetřit čas při plánování prohlídek. Proč?

Protože pokud v nemovitosti stále bydlíte, chcete si přirozeně chránit své soukromí, a uvítáte i omezení prohlídek, které se pak sníží, protože se tak na osobní prohlídku dostanou jen vážní zájemci.

Virtuální prohlídky samozřejmě mají svoje limity. Jednoznačně se nehodí pro každou nemovitost. Doporučeny jsou spíše pro větší byty či rodinné domy, nejlépe takové, které jsou po rekonstrukci. Naopak u malých bytů nebo nemovitostí vhodných k rekonstrukci, o kterých si může udělat zájemce přesnou představu o tom, jak vypadají už z fotografií a půdorysu, příliš opodstatnění nemají.

Jak jsme již uvedli, virtuální prohlídka má výhodu také v časové volnosti. Zájemce ji může absolvovat kdykoli a kdekoli. Není nutné se v časových možnostech s majitelem nemovitosti shodnout. Takovéto prohlídky jsou k dispozici permanentně.

Realističnost 3D prohlídek je na vysoké úrovni. Zájemce si odnese dojem prakticky shodný s osobní návštěvou a svou prodávanou nemovitost tak tímto způsobem můžete významně odlišit od jiných inzerátů.

To vše vede k tomu, že se potenciál nemovitosti s vyšší pravděpodobností skutečně potká s představou zájemce. Klient se tak může definitivně rozhodnout a s tímto přesvědčením už se vydat na osobní prohlídku. Ve výsledku se tak nemovitost prodá mnohem rychleji a za vyšší cenu, protože máme opakované případy, kdy se zájemce o byt ani nedostavili na prohlídku a už chtěli podepisovat rezervační smlouvu. To by ale byla škoda, protože při větším počtu zájemců pro Vás máme další trumf, jak zvednout prodejní cenu. Ano, jde o online aukce nemovitostí.

Takováto virtuální dražba obnáší klasický systém příhozů. Přihlášení zájemci se do ní zapojí prostřednictvím SMS. Majitel nemovitosti může vše pohodlně přes internet sledovat. Platí tu jednoduchý princip: Nejvyšší nabídka během aukce vítězí. Šance, že se podaří původní cenu ještě navýšit, je tak značná.

Virtuální prohlídka díky 3D scanu od MATTERPORT Pro 2

3D virtualni prohlidka

Tuto metodu vizualizace řešíme prostřednictvím profesionálního nástroje MATTERPORT Pro 2, který umí zpracovat i vícepodlažní budovy. Současně tak využíváme výhodu oproti klasickým 360° kamerám. Obraz se zpracovává prostřednictvím kamery, takže nejde o softwarovou modelaci.

Využívaný 3D scan nemovitosti také vychází z přesného měření architektonického půdorysu. V rámci zobrazení lze ukázat základní pohled seshora na rozložení místností v nemovitosti, který nahrazuje 3D půdorys domu nebo bytu. Možné je vkládat i popisky jednotlivých místností.

3D scanování nabízí z dalších funkcí taktéž unikátní možnost 360° 3D modelu celé stavby, a to ať je to soukromý nebo komerční objekt. Jednotlivé průhledy si může návštěvník procházet zcela sám, případně využít slideshow. Díky ní bude návštěvník prostorem proveden automaticky. Virtuální prohlídka klade maximální důraz na pohodlí a efektivitu.

Ze scanování lze taktéž pořídit fotografie ve vysoké kvalitě. Je tak možné 3D scanováním zcela nahradit i práci fotografa. Tím se ve výsledku ušetří další výdaje a zároveň se jedná o úsporu času. I tak ale služeb fotografa využíváme a prezentaci doplníme o profesionální fotky a video.

Do 3D scanu lze přidat i další podrobnosti v podobě informačních bodů. Doplňují se tak popisky, obrázky, odkazy na webové stránky nebo videa. Jinými slovy vše, co neumožní ukázat obrázek, lze ještě dodatečně vysvětlit.

Virtuální prohlídka jako součást naší prezentace nemovitosti

Při prodeji realit je naše profesionální prezentace jeden z klíčových bodů. Zkušenou realitní kancelář nebo realitního makléře tak poznáte především podle toho, že reaguje na veškeré aktuální možnosti trhu a využívá moderních technologií ve prospěch svých klientů.

Tento nástroj virtuálních prohlídek je v zahraničí již dlouhodobě znám a aktivně využíván. Nyní už začíná znatelně pronikat i do České republiky a přináší moderní pohled nejen na prodej realit, ale i prezentace hotelů, restaurací a podobně. Dokonce se využívají i na virtuální prohlídky galerií, protože kvalita snímání je opravdu na vysoké úrovni.

Přemýšlíte, komu svěřit prodej své nemovitosti tak, aby vás dokázal prezentovat skutečně adekvátně? Využijte naše možnosti a nástroje ve svůj prospěch.

Nabízíme komplexní servis od předkonzultace, vypracování odhadu tržní ceny,  přes přípravu účinné marketingové a prodejní strategie a vlastní prodej až po právní poradenství a předání nemovitosti.

Cílem je zajistit našim klientům prodej nemovitosti rychle, nekomplikovaně a za opravdu výhodnou cenu. S námi majitelé běžně prodávají nemovitosti až o 9 % dráž. Při porovnání s nákladem na hrazené provize se to bezesporu vyplatí. O provizi se totiž standardně navýšena kupní cena a hradí se až při zajištění zájemce, a to ve formě blokační úhrady (rezervace). Neřešíte tak placení služeb dopředu.

S námi tak výhodněji prodáte nemovitosti libovolného charakteru, tedy domy, byty, pozemky i rekreační objekty.

Při prodeji navíc využíváme naší vlastní obsáhlou databázi zájemců, kteří mají již předem prověřenou bonitu. Mají totiž k dispozici hotovost nebo je již známo, že dostali schválený úvěr na bydlení nebo prošli scoringem v bance. Šance, že se podaří najít vhodného kupce, se tak znatelně zvyšuje.

Řešíte právě tuto situaci nebo máte dotaz?

Odešlete vyplněný kontaktní formulář, a společně najedeme ideální řešení přesně podle Vašich představ a možností.Víme, jak na to ještě výhodněji.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Sdílejte také náš článek s přáteli na:

Facebook
Twitter
Poslat na e-mail

Další články k tématu

Máte dotazy?
Využijte konzultaci zdarma

Stačí jen odeslat Vaše telefonní číslo, a náš specialista na prodej nemovitostí se s Vámi spojí, a bezplatně proberete vše potřebné.