Jak fungují naše online aukce nemovitostí, které zajistí více z prodeje

Jak fungují naše online aukce nemovitostí, které zajistí více z prodeje

Proč jsme spustili službu na online aukce nemovitostí? Vedla nás k tomu nejen omezení spojená s Korona situací v České republice, ale také zajištění pohodlnějšího řešení poptávky klientů – zájemců o Vaší nemovitost. Jak z našich článku již jistě víte, zaměřujeme se na získání co nejvíce vážných zájemců o Vaší nemovitost. K tomu nám slouží hned několik nástrojů k prezentaci a sběru kontaktů. Tím nejsilnějším je ale právě online aukce bytů a domů v naší nabídce.

Tuto službu jsme spustili začátkem října 2020 a hned si získala opravdu velkou oblibu u prodávajících a dokonce i u kupujících.

Jaké jsou hlavní výhody naší online aukce?

  • Vše z pohodlí vašeho domova či kanceláře
  • Jednoduché ovládání
  • Jasně dané podmínky a pravidla
  • Stačí Vám chytrý telefon nebo tablet, případně počítač
  • Jednoduchý systém příklepů
  • Navýšení prodejní ceny podle nastavených příhozů
  • Automatické prodlužování aukce při větším počtu příhozů

Jak řešíme aukce nemovitostí?

Vše je samozřejmě průhledné a legální. Dbáme i na ochranu osobních údajů zájemců. Ti dostanou na prohlídce nemovitostí informaci o tom, že je více vážných zájemců, a aby brali v potaz pravděpodobné navýšení prodejní ceny. Z každé prohlídky pak vygenerujeme elektronický záznam z prohlídky, ve kterém jsou potřebné kontakty na zájemce o nemovitost k odeslání přístupů.

Po ukončení termínů prohlídek se stanoví termín dražby. Ideálně v pracovní den odpoledne po 18 hodině. To už jsou všichni doma, nebo mají dost času se připojit odkudkoliv. Ke vstupu do aukce totiž postačí chytrý mobilní telefon, tablet nebo počítač. Při vyhlášení aukce od nás zájemci obdrží e-mail s instrukcemi a odkazem na konanou dražbu.

Přibližně 15 minut před vypsaným začátkem aukce nemovitostí pak na mobilní telefon zájemcům zasíláme SMS kód s unikátním číslem pro autorizované přihlášení. S ním se dostanete do online prostředí, a můžete postupně navyšovat cenu dle vlastního uvážení a reakcí ostatních zájemců.

Doba aukce je běžně 1 hodinu. Pro rychlejší vyřízení ale doporučujeme 30 minut. Pokud uplyne doba konání aukce, není ještě nic ztraceno. Vážní zájemci, kteří do aukce přihazují, pak mají další prodloužení termínu příhozu. Jde o 5 minut, které se připočtou po každém následném navýšení. Když už i tato doba prodloužení uplyne a nikdo během ní nenavýší cenu, je aukce ukončena a výherce je kontaktován realitním makléřem.

Podpis rezervační smlouvy zvládneme i přes SMS

Když už využíváme moderní technologie, tak proč řešit podpis rezervační smlouvy po staru? Nejrychlejší možností je SMS podpis rezervační smlouvy. Jako další je pak biometrický podpis na našich tabletech. Kdo si ale potrpí na papírovou klasiku, tak se nebráníme oprášit tiskárnu a vytisknout rezervační smlouvy na papír.

Pak už probíhá klasický postup prodeje nemovitosti. Obě strany si odsouhlasí způsoby úschovy, návrhy kupní smlouvy, připravíme vše potřebné pro financující banku, pokud využívá kupující hypotéku, a vše postupně směřujeme k úhradě kupní ceny do úschovy, převod vlastnictví na katastru a následné předání nemovitosti novým majitelům.

Řešíte právě tuto situaci nebo máte dotaz?

Odešlete vyplněný kontaktní formulář, a společně najedeme ideální řešení přesně podle Vašich představ a možností.Víme, jak na to ještě výhodněji.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Sdílejte také náš článek s přáteli na:

Facebook
Twitter
Poslat na e-mail

Další články k tématu

Máte dotazy?
Využijte konzultaci zdarma

Stačí jen odeslat Vaše telefonní číslo, a náš specialista na prodej nemovitostí se s Vámi spojí, a bezplatně proberete vše potřebné.