Pohotovostní hypotéka je ideální volbou, když hledáte vhodnou nemovitost

Pohotovostní hypotéka je ideální volbou, když hledáte vhodnou nemovitost

Jistě znáte klasické hypotéky nebo úvěry ze stavebního spoření. Realitní trh se ale v posledních letech razantně změnil, a právě proto i banky reagují na aktuální situaci s nedostatkem nemovitostí a obrovským zájmem kupujících. Právě proto je na trhu pohotovostní hypotéka, která má stejné vlastnosti jako klasická hypotéka, ale k tomu tři další nesporné výhody, které oceníte zejména pokud hledáte ideální nemovitost.

Jak je na tom nyní nabídka realit? Už několik let poptávka převyšuje nabídku, a nemovitosti prostě nejsou v dostatečném množství. Díky tomu pak z našich zkušeností na prohlídku jedné nemovitosti přijde v průměru 7 zájemců. Právě v této situaci je pak prodávající tím, kdo si vybírá, komu prodat nemovitost. Proč? Protože pro něj je podstatné za jak dlouho dostane peníze z prodeje.

Proč se vám vlastně vyplatí pohotovostní hypotéka

Zkuste se schválně vžít do pozice prodávajícího, který má, jak už jsme uvedli, většinou více vážných zájemců o koupi. Tyto zájemce můžeme jednoduše rozdělit do 4 skupin. Tou nejzajímavější jsou zájemci s hotovostí. Těch ale moc není. Další skupina obsahuje zájemce, kteří už mají vyřešené financování právě pohotovostní hypotékou, a jsou ve stejné situaci, jako by v podstatě měli v bance připravenou hotovost. Obě tyto skupiny zajistí prodávajícímu peníze z prodeje na jeho účtu klidně už za 35 dnů, které jsou potřeba na přípravu kupní smlouvy, úschovy, ochrannou lhůtu na Katastru nemovitostí a následný převod na nové vlastníky.

Třetí skupina jsou zájemci, kteří si v bance zjistili, že dosáhnou na určitou výši hypotéky. To ale neznamená, že jim banka hned poskytne hypotéku, protože jim jen pracovnice banky spočítala bonitu. U těchto zájemců získá prodávající peníze nejdříve za 2 měsíce, protože v podstatě nemají připraveno vše potřebné ke schválení. Je to bohužel nejčastější chyba zájemců o vlastní bydlení, že jdou na prohlídku a nemají dostatečně připravené financování. Někdy by aspoň stačila žádost podaná v bance a provedený scoring registrů a bonity. Tento výstup není pohotovostní hypotéka, a nabídka z banky a záruka úrokové sazby je platná jen 1 měsíc, ale aspoň by zájemci opravdu věděli na čem jsou, a neriskovali by tak složení rezervačního poplatku, o který by pak při nesplnění termínu mohli přijít. Ideálně, když si nechají spočítat hypotéku od externího hypotečního specialisty.

Poslední skupina jsou většinou realitním trhem nepolíbení zájemci o nemovitost. Ještě nemají představu, jak to vlastně chodí, financování zatím neřešili, protože je to bude zajímat “až něco najdou”, a o další věci okolo se zatím nezajímají, protože mají čas. Tito zájemci bohužel s tímto přístupem přijdou o několik zajímavých možností na koupi nemovitosti, než se skutečně připraví a získají dostatek informací.

Vaše řešení je pohotovostní hypotéka

Díky této hypotéce, která je v podstatě klasická hypotéka:

  • Nemusíte mít vybranou nemovitost
  • Máte k dispozici již schválený úvěr bez následného dokládání příjmů
  • Máte na hledání nemovitosti máte až 3 roky
  • Při schvalování žádosti banka neřeší, na co hypotéku použijete
  • Můžete bez poplatku využít menší částku, než je schválený úvěrový rámec

Sjednejte si s námi nezávaznou konzultaci a využijte další výhodu pro naše klienty s pohotovostní hypotékou: Neveřejnou nabídku nemovitostí.

Řešíte právě tuto situaci nebo máte dotaz?

Odešlete vyplněný kontaktní formulář, a společně najedeme ideální řešení přesně podle Vašich představ a možností.Víme, jak na to ještě výhodněji.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Sdílejte také náš článek s přáteli na:

Facebook
Twitter
Poslat na e-mail

Další články k tématu

Máte dotazy?
Využijte konzultaci zdarma

Stačí jen odeslat Vaše telefonní číslo, a náš specialista na prodej nemovitostí se s Vámi spojí, a bezplatně proberete vše potřebné.