Proč vlastně online srovnání hypoték nefunguje, a proč ho každý nabízí?

Proč vlastně online srovnání hypoték nefunguje, a proč ho každý nabízí?

Na první pohled dává srovnání hypoték smysl. Obzvláště pokud si můžete porovnávat jednotlivé nabídky online v různých kalkulačkách na internetu. Ve skutečnosti ale nedostáváte odpovídající řešení a častokrát ani realizovatelné řešení. V podstatě jen odesíláte své kontakty, které jsou pak většinou přeprodávány finančním poradcům, aby se o obchod postarali. Přesně tak totiž funguje většina online kalkulaček. Jde o pouhé formuláře k přeprodeji.

Jak se tedy správně připravit, získat nejlepší řešení a nenaletět na prodejní triky finančních poradců a bank? Přesně o tom je dnešní článek ze světa hypoték, financí a vlastního bydlení.

Nejčastější triky při srovnání hypoték online

Využijte náš základní seznam nejčastějších triků, lákadel a chyb při hledání nejlepší hypotéky. Díky tomu si ušetříte spoustu času, a nenecháte se přemluvit každým, kdo jen láká na něco, co pak ve skutečnosti dopadne úplně jinak. I naši klienti občas zkusí online srovnávače. Když pak ale s výstupem porovnají naší nabídku, mají hned jasno, že se vyplatí řešit vše kompletně s námi, protože ušetří čas i peníze.

Nabídky na úrokovou sazbu jsou podstatně nižší, než je obvyklé. Proč? Protože úroková sazba je to, na co vás budou vždy lákat, abyste odeslali své kontakty. Že je pak výsledek jiný? Většinou to zrovna už nevyjde, banka si rozmyslela atd. Je potřeba si uvědomit, že úroková sazba je jedním z hlavních parametrů pro porovnání nabídky. Není ale jediný, protože se musíte soustředit na spoustu věcí okolo.

Nepřesná metodika při výpočtu – každá banka má odlišné podmínky pro příjem, účel, na na co peníze potřebujete, závazky a další parametry úvěru. To se ale do žádné kalkulačky nedá nastavit. Proto se nedivte, když vám online vyjde, že v bance získáte úvěr např. ve výši 5.000.000 Kč, ale ve skutečnosti pak dosáhnete jen na 4.000.000 Kč. Tomuto předcházíme hned na začátku, protože víme, na co se zaměřit.

K nabídce, kterou “můžete” dostat, je potřeba využívat i další placené služby, jako jsou třeba kreditní karty, banko pojištění, účet pro každého žadatele atd.

Nabídka je časově omezená – ano, pokud rostou úrokové sazby, dá se jisté omezení očekávat. Většinou ale banky informují externí zprostředkovatele o zvýšení úrokové sazby dva až tři dny dopředu. Akční nabídky na úrokové sazby jsou tak spíše jen obchodním trikem.

Srovnání hypoték online nevyřešíte

Netvrdíme, že online srovnání vám neposkytne aspoň základní informace o vašich možnostech při financování. Jde spíše o to, že ne vždy jsou zadávány a hodnoceny potřebné parametry, vhodný poskytovatel a odpovídající způsob financování. Hypotéka totiž nemá vždy stejné řešení. Vždy je potřeba řešit, nastavit a porovnat ty správné parametry. To za vás ale žádná online kalkulačka nezvládne, a právě proto je lepší si nechat spočítat hypotéku od někoho, kdo vám zajistí vhodné řešení, k němu vybere vhodného poskytovatele hypotéky, a vyřeší vše potřebné k získání té nejlepší nabídky na hypotéku. A pamatujte si, že to zdaleka není jen o úrokové sazbě hypotéky.

Místo online srovnání hypoték raději využijte profesionály

Koupí nemovitosti na sebe převezmete i další závazky a náklady, které vám zatíží finanční rozpočet. Právě proto máte k dispozici náš hypoteční tým, který s vámi dopředu probere vše potřebné, zjistí vaše možnosti a potom zajistí vše potřebné nejen podle vašich možností a představ, ale také podle nejlépe odpovídajícího řešení. To vše od nás získáte zdarma, a dokonce ani nemusíte mít vybranou nemovitost.

Řešíte právě tuto situaci nebo máte dotaz?

Odešlete vyplněný kontaktní formulář, a společně najedeme ideální řešení přesně podle Vašich představ a možností.Víme, jak na to ještě výhodněji.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Sdílejte také náš článek s přáteli na:

Facebook
Twitter
Poslat na e-mail

Další články k tématu

Máte dotazy?
Využijte konzultaci zdarma

Stačí jen odeslat Vaše telefonní číslo, a náš specialista na prodej nemovitostí se s Vámi spojí, a bezplatně proberete vše potřebné.