Jak se stát realitním makléřem, kterého vyhledávají klienti?

Jak se stát realitním makléřem, kterého vyhledávají klienti?

Láká vás svět realit a přemýšlíte o tom, jak se stát realitním makléřem, kterého budou prodávající sami oslovovat s požadavkem na prodej jejich nemovitostí? V tom případě tady máme pár důležitých informací a jednu možnost, jak pomoci své kariéře.

Nic není jen tak, a za každým úspěšným realitním makléřem je spousta práce, času a nákladů. Bez toho to prostě nejde. Pokud čekáte pohodovou práci, tak dopředu víme, že střet s realitou může být dost nepříjemný. Právě proto je potřeba mít výdrž a dodržovat několik základních pravidel, které vás postupně dovedou tam, kam se plánujete v kariéře realitního makléře dostat. Pro ty z vás, kteří chcete opravdu něco dokázat, máme k dispozici nejen potřebné nástroje a možnosti, ale hlavně podporu do začátku.

Jak se stát realitním makléřem? Musíte nejdříve splnit podmínky ze zákona

S příchodem nového zákona je pro získaní vázané živnosti potřeba splnit některou z požadovaných podmínek. Bez toho vám Živnostenský úřad nevystaví potřebnou živnost, protože už se nejedná o volnou, ale vázanou živnost: Realitní zprostředkování.

Realitní zprostředkování nyní může provádět, a živnostenské oprávnění získá jen ten, kdo má:

  • Magisterské vysokoškolské vzdělání v oboru práva, ekonomie nebo stavebnictví, případně bakalářské vzdělání doplněné absolvováním mezinárodně uznávaného kurzu zaměřeného na nemovitosti.
  • Nebo musí splnit podmínku tříleté praxe.
  • Nebo složí rekvalifikační zkoušky v souladu se zákonem o uznávání výsledků dalšího vzdělávání.
  • Trestní bezúhonnost – za bezúhonnou se nepovažuje fyzická osoba, která byla pravomocně odsouzena pro trestný čin spáchaný úmyslně, či pro trestná čin spáchaný z nedbalosti v souvislosti s poskytováním realitního zprostředkování.

Než se člověk naučí vše potřebné, a stane se z něj zkušený realitní makléř, tak to samozřejmě trvá, a nejlépe se naučíte praxí. Třeba jako asistent/ka svého nadřízeného realitního makléře, který vás postupně provede přípravou a obchody. Díky tomu pochopíte nejen jednotlivé úkony, ale hlavně získáte i zpětnou vazbu, nové informace a hlavně přejmete zkušenosti někoho, kdo je v oboru už dost dlouho.

Právě nyní hledáme realitní makléře, a to zkušené i nováčky, které zaškolíme a zajistíme potřebná školení.

Kontaktujte nás!!

 

První kroky, jak se stát realitním makléřem

Mobilní telefon a internet. To bude pro začátek Váš nejsilnější nástroj. Díky tomu si nejen vyzkoušíte vyjednávat s vlastníky nemovitostí, kteří mají v plánu prodávat, ale také si zlepšíte své obchodní dovednosti a vyjednávání. Můžete mít sebelepší fotoaparát na focení nemovitostí a klidně i dron. Když ale nedokážete dojednat klienta na prodej nemovitosti, bude vám to všechno k ničemu.

Odpovědnost a upřímnost jsou sice vlastnosti, které má každý dodržovat. Ne vždy to ale platí. Právě realitní makléř má být ten, na koho je spolehnutí. Ať už jde o poskytování informací nebo prezentaci nemovitosti, tak je potřeba pokaždé poskytovat všechny potřebné informace, a to i ty nepříjemné.

Vytrvalost a dodržování postupů – Když je potřeba navolávat klienty, tak volejte. Když je čas na administrativu, tak si zařiďte potřebné. Pokud raději vše odkládáte nebo hledáte výmluvy a důvody, jak se vyhnout svým povinnostem, tak se daleko nedostanete. Hlavně ze začátku je třeba dělat pravidelně to, k čemu vás vede váš nadřízený makléř. Ví totiž proč a co má s vámi řešit a dělat. Při vaší cestě jak se stát realitním makléřem to bude vaše zásadní pravidlo.

Sebevzdělávání je základ. Hlavně na začátku musíte být doslova jako houba, a nasávat do sebe všechny informace, znalosti a dovednosti. Není dobré jen něco udělat, protože to nadřízený řekl. Musíte vědět co děláte a proč to děláte, a proto se klidně ptejte. Teprve potom do sebe vše začne postupně zapadat.

Komunikace a vystupování souvisí s již uvedenou obchodní dovedností. Dbát ale musíte i o svůj zevnějšek a prezentaci, a to nejen na sociálních sítích.

Řidičský průkaz a osobní automobil bude jistě výhodou. Ne do všech míst se dostanete vlakem, autobusem nebo metrem. Postupem času si pořídíte lepší auto. Nikdo po vás nechce, abyste si pořizovali drahé auto na splátky.

Práce realitního makléře v sobě zahrnuje nejen prodejní dovednosti, ale hlavně psychologii, znalost práva a umění organizace času a termínů. Nic nelze naučit ze dne na den. Kdo už nějaké z těchto dovedností má, tak bude jistě ve výhodě. Postupně se ale můžete vše naučit a zlepšit své dovednosti.

Pro nováčky, kteří chtějí začít svojí kariéru nebo i pro makléře, kterým se nedaří zajistit kariérní růst, jsme k dispozici pro oboustranně výhodnou spolupráci pro zajištění hladkého průběhu náběru, prezentace a prodeje nemovitostí. Stačí jen odeslat přes formulář pod článkem Váš požadavek na spolupráci.

Řešíte právě tuto situaci nebo máte dotaz?

Odešlete vyplněný kontaktní formulář, a společně najedeme ideální řešení přesně podle Vašich představ a možností.Víme, jak na to ještě výhodněji.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Sdílejte také náš článek s přáteli na:

Facebook
Twitter
Poslat na e-mail

Máte dotazy?
Využijte konzultaci zdarma

Stačí jen odeslat Vaše telefonní číslo, a náš specialista na prodej nemovitostí se s Vámi spojí, a bezplatně proberete vše potřebné.