Jaké jsou nejdůležitější zásady pro prodej nemovitosti? Zjistěte, jak na realitním trhu uspět

Jaké jsou nejdůležitější zásady pro prodej nemovitosti? Zjistěte, jak uspět

Prodej nemovitosti je odvětví, které má některé specifické zákonitosti. Uspět v něm znamená se s nimi seznámit. Na co byste tak nikdy neměli zapomenout?

Aktualizace údajů – Nejprve je nutné zjistit, v jakém právním stavu je nemovitost. Váznou na ní exekuce, věcné břemeno či jiné vady?

V listu vlastnictví bývají tyto informace mnohdy stále uvedeny, ačkoli například hypoteční úvěr je splacen a fakticky tedy zástavní právo neexistuje. Tyto vlastnosti však mohou významně cenu nemovitosti snížit. Je tak potřeba se postarat o aktualizaci.

Častý bývá rovněž případ, kdy potřebuje prodávající dotyčnou nemovitost prodat i s hypotékou. To je samozřejmě rovněž možné, byť o něco komplikovanější než standardní prodej.

Nutné administrativa listem vlastnictví nekončí. Z dalších důležitých dokumentů si přichystejte rovněž průkaz energetické náročnosti budovy. Ten je nutné odevzdat kupujícímu.

Prodej nemovitosti a právně stanovená cena

Ani moc a ani málo, mohlo by znít zjednodušené pravidlo pro ocenění nemovitosti. Cena by měla být odpovídající, ale ne zbytečně nízká.

Typickým nešvarem při prodeji nemovitostí je spěch: Majitel na prodej značně chvátá, rozhodne se tedy raději podhodnotit svou nemovitost a zbytečně ji prodává za méně peněz, než by mohl reálně utržit.

Právě spěch je vaším nepřítelem. Prodej nemovitosti vyžaduje dostatek času, protože pro určení adekvátní ceny je zapotřebí si udělat zevrubný průzkum trhu.

 

Výstižná prezentace při prodeji nemovitosti

Prezentace každé nemovitosti obnáší v první řadě její první předvedení potenciálním zájemcům. K tomu lze dnes velmi dobře využít internet.

Prostory je potřeba připravit, tedy zejména uklidit, odnést přebytečné předměty, vystěhovat nábytek i odnést osobní věci. Pak můžete nemovitost vyfotografovat. Sepište inzerát a fotografie k němu přiložte.

Až budete vodit zájemce na prohlídku, pamatujte si, že kromě pořádku a základních oprav značnou část dojmu tvoří i světlo a dokonce vůně.

 

Prodej nemovitosti jde také vyřešit snadno a rychle

Zejména ve specifičtějších případech, jako je například vzpomínaný prodej nemovitosti s hypotékou, je na místě spolupracovat s realitním makléřem. Ten dokáže navrhnout vhodnou prodejní strategii a zná zákonitosti trhu. Realitní makléř má navíc i povědomí o aktuálních trendech. Z hlediska odhadu ceny může makléř vycházet z mnoha zkušeností ve srovnání s prodávajícím, který často prodává nemovitost poprvé v životě a mnohdy i naposledy.

Zkušený realitní makléř se zájemci zvládne i prohlídku a odpoví na veškeré doplňující dotazy. Současně k osobnímu prohlédnutí nemovitosti vodí již prověřené klienty, kteří mají potřebnou hotovost, případně si nechali spočítat hypotéku. Jsou si tedy jisti, že jejich finanční situace nákup umožní.

 Získejte stejné výhody jako naši klienti. Stačí jen odeslat kontaktní formulář a o vše potřebné se postaráme.

Řešíte právě tuto situaci nebo máte dotaz?

Odešlete vyplněný kontaktní formulář, a společně najedeme ideální řešení přesně podle Vašich představ a možností.Víme, jak na to ještě výhodněji.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Sdílejte také náš článek s přáteli na:

Facebook
Twitter
Poslat na e-mail

Další články k tématu

Máte dotazy?
Využijte konzultaci zdarma

Stačí jen odeslat Vaše telefonní číslo, a náš specialista na prodej nemovitostí se s Vámi spojí, a bezplatně proberete vše potřebné.