Jak prodat byt za co nejvyšší cenu? Bez realitního makléře to nepůjde

Jak prodat byt za co nejvyšší cenu? Bez realitního makléře to nepůjde

Kdo by nechtěl prodat byt či jinou nemovitost co nejvýhodněji a samozřejmě bez provize realitní kanceláři? Jenomže jste si jisti, že prodáte byt tak dobře jako realitní kancelář či profesionální realitní makléř? Ze statistik plyne, že sice ušetříme 5 % za provizi, ale ve výsledku přijdeme až o 13 % celkové ceny, kterou jsme za nemovitost mohli získat. A nemusí to být jediný problém, který při prodeji svépomocí pak musíme řešit.

Jak prodat byt a nechat zaplatit provizi kupujícího

Mnoho lidí, kteří prodávali bez realitky, vám potvrdí, že by do toho již nešli. Provize, kterou si realitní kancelář za prodej bere, je ve výsledku zanedbatelná a vlastně na tom vyděláte. Obvykle nemáte šanci prodat výhodněji než s realitní kanceláří. Ta má přehled o tržních cenách, o tom, kolik jsou klienti ochotni v té které lokalitě za nemovitost zaplatit, ale klidně přistoupí i na váš požadavek hledat kupce do té doby, než bude ochoten zaplatit poptávanou cenu. S vámi bude každý zájemce licitovat o ceně, až nakonec podlehnete. Realitní kancelář tohle snadno sama odfiltruje. Je též velice vyčerpávající absolvovat všechny prohlídky a čekat na domluvené zájemce, kteří nakonec nedorazí. Už při třetí nezvládnete být ani profesionálně milými.

Realitní kancelář dnes navíc vše zrealizuje na klíč

Včetně dobře připravených kupně-prodejních smluv. Vzorová smlouva stažená z internetu se kvůli různým chybám může pěkně prodražit. A ta od právníka není vůbec levná, a dokonce ani ona nemusí být bez chyby. Správně vychytanou smlouvu pro prodej nemovitostí vám nabídne právě realitka. Prodat byt s pochybnou smlouvou a bez dostatečných znalostí a informací je prostě až moc vysoké riziko.

Dobrý makléř je k nezaplacení

Realitní makléř Petr Pařízek nám představil, jak dnes funguje dobrá realitka, nebo samostatně fungující realitní makléř. V průměru je cena prodeje až o 15 % vyšší. Disponujeme dokonce prověřenými klienty, kteří mají pro zakoupení nemovitosti hotovost, nebo již schválený hypoteční úvěr. Též se mohou prokázat aktuálním scoringem v bance.
Součástí služeb, kdy řešíte jak prodat byt co nejvýhodněji, je i kompletní realitní servis, či možnost online dražeb mezi zájemci o vaši nemovitost, což zajišťuje obdržení nejvyšší možné nabídky. Draží vždy pouze již zmiňovaní prověření klienti nebo opravdu vážní zájemci.
Realitní kancelář zareagovala skvěle i za současných pandemických omezení a řadu úkonů dokáže nabízet klientům plnohodnotně online.

Realitní makléř umí nabídnout i další služby

Realitka nenabízí pouze odpověď na otázku, jak prodat byt, dům, pozemek či rekreační objekt za co nejvyšší cenu. Vykupuje rovněž nemovitosti z dědictví, čímž vás velice rychle zbaví problémů a nabídne skutečně výhodné podmínky. Umí však pomoci i při exekuci a diskrétně vykoupit vaši nemovitost. Při prodeji nemovitosti exekutorem klient přichází v průměru až o 27 % z tržní ceny nemovitosti. V této ztrátě jsou totiž zahrnuty náklady exekutora, náklady týkající se dražby a rovněž DPH. Často se též vychází z nižšího znaleckého posudku a vyvolávací cena začíná na 2/3 výše tohoto posudku. Jestliže problém vyřešíte přes realitku, získáte z prodeje více a vyplacení exekuce za vás vyřeší realitní kancelář.

Řešíte právě tuto situaci nebo máte dotaz?

Odešlete vyplněný kontaktní formulář, a společně najedeme ideální řešení přesně podle Vašich představ a možností.Víme, jak na to ještě výhodněji.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Sdílejte také náš článek s přáteli na:

Facebook
Twitter
Poslat na e-mail

Máte dotazy?
Využijte konzultaci zdarma

Stačí jen odeslat Vaše telefonní číslo, a náš specialista na prodej nemovitostí se s Vámi spojí, a bezplatně proberete vše potřebné.